Kdysi sloužil kožich k ochraně před zimou a čím je dnes? Symbolem majetnosti mnoha dam...
Plynem,ano plynem se většinou usmrtcují zvířata která jdou na odběr do modní společnosti..Vždy tak aby se nepoškodil kožich!A kolik že je potřeba CHLUPÁČKŮ na jeden noblesní kabát?!120 činčil,65 norků,9 bobrů,100 veverek,5 vlků,120 hranostajů,15 rysů,4 leopardi,10 lišek,12 ocelotů...Zvířata jsou většinou chovány na farmě a když přijde jejich čas,nashromáždí se jejich tucet v jedné místnosti kam se poté hadicí spouští smrtící plyn..Jsou tu ale i případy kdy chce firma zvíře ještě živé a kožich stahovat ještě teplý..!ANO...v některých případech se zvíře naloží do nákladního auta..a za strašných podmínek převeze někdy až 800 km do vzdálené společnost..většinou tuto dopravu nejsou schopni přežít....
takže až příště uvidíte někoho z kožichem..zkuste se slušně zeptat věstli je pravý..a pokud bude odpověď znít NE! nezbude než si myslet své o tak bizardní módě...ale pokud bude odpověď znít ANO seberte všechnu svoji odvahu a řekněte co musí takové zvíře podstoupit..!uvidíte..máte pravdu nic vám nemůže být vytknuto!!nic nemůžete ztratit...jen si získáte více Lidí které toto thema také zajímá.!kteří budou s vámi..a když všichni budeme držet pospolu!...nebudou proti nám mít šanci..jak lidé s užasem pro takto ošklivý módní styl..ale i firmy ANO i mezinárodní firmy začnou mít strach z lidí..z těch co nejsou nadšeni jejich výrobky..Začnou mít strach z NÁS!!...ano toto není počítačový trik!
Kožešinové farmy
Nejčastěji jsou chovány norci, lišky a činčily. Problém sestává v tom, že jsou po celý život(což je maximálně jeden rok) chovány v drátěné kleci, která jim neposkytuje základní životní potřeby, jako jsou páření, pohyb, ale i svoboda.
Norci například žijí samotářský život, přes den urazí velké vzdálenosti, plavou a loví. Na farmách se chovají po jednom, dvou, či třech v drátěné kleci s budníkem. Lišky jsou v přírodě plaché, žijí samotářsky a vyhrabávají si nory. Žádnou noru si tedy logicky v holé drátěné kleci vyhrabat nemůžou. Následkem těchto nedostatků trpí zvířata mimo různé nemoci také poruchami chování- nejčastěji stereotypií, což jsou stále se opakující pohyby. Například liška běhající v kleci stále dokola. Další častou poruchou je sebepoškozování(např.okusování vlastního ocasu) nebo požírání vlastních mláďat.
Komentáře
Přehled komentářů
kolik milionářů zabíjí ubohá zvířata pro prsteny kabáty a další
útrata
(pavla bíglová, 12. 4. 2011 13:40)